lexapro vs weed

lexapro and weed safe visuallylocated.com lexapro and weed effects

antibiotic without prescription

amoxicillin prescription no insurance

buy naltrexone online usa

buy naltrexone from trusted pharmacy cillo.it buy naltrexone canada

amoxicillin without insurance

amoxicillin without insurance tfswhisperer.com amoxicillin cost without prescription

norvasc

norvasc esasolutions.sk

buy generic naltrexone online

buy naltrexone

prednisolon og alkohol

prednisolon og alkohol

abortion video

teenage pregnancy online

موتور المو- elmo موتور-موتور غرق روغن

موتور المو- elmo موتور-موتور غرق روغن

موتور المو یا elmo چیست؟

موتور المو ساخت کشور ایتالیا می باشد و در آسانسور هیدرولیک کاربرد دارد. موتور elmo  از مناسب ترین موتورها در سیستم های هیدرولیک می باشد و ویژه بالابرهای هیدرولیکی می باشد . این نوع از الکتروموتور غوطه ور در روغن می باشد و به همین علت صدای آن بسیار اندک می باشد و به این صورت خنک می شود. لازم به ذکر است که ظرفیت منتقل شدن گرمای روغن هیدرولیک بسیار بیشتر از هوا می باشد و از ده برابر بالاتر است. همچنین یک عایق الکتریکی بسیار مناسب می باشد که توان دی الکتریک آن بیشتر از سه برابر هوا است. الکتروموتور elmo از معروف ترین مارک ها در بخش الکتروموتورهای مستغرق است و از کیفیت تولید بالایی برخوردار می باشد. این الکتروموتورها به همراه پمپ های اسکرو سیم SEIM که در بالابر هیدرولیکی موجود می باشد به وسیله یک اتصال ساده به راحتی کوپل شده و درون روغن قرار می گیرند.

نحوه کارکرد موتور المو

در آسانسورهای هیدرولیک از پیستون با محرک روغن هیدرولیک تغذیه شده با فشار پمپ بکار برده می شود. هسته این سیستم از یک الکتروموتور ایجاد شده است که کارکرد سیستم به آن بستگی دارد. راندمان موتور المو و میزان آن به صورت مستقیم بر کارکرد حقیقی آسانسور اثر می گذارد. به همین علت انتخاب موتور صحیح و اندازه مناسب برای سیستم، از عوامل بااهمیت به حساب می آید.

مزایای بکارگیری از موتور المو یا الکتروموتورهای غوطه ور در روغن برای آسانسور 

 • توانایی انعطاف در انتخاب آرایش و ترکیب بندی سیستم
 • توانایی کار با مایعات سازگار با محیط زیست
 • استاندارد زیاد در اطمینان پذیری
 • آسایش بالای جابجایی
 • هزینه اندک و زمان نصب کمتر
 • ایمن بودن
 • مقرون به صرفه بودن از لحاظ کاربری، عملیات و نگهداری (در همه حال جابجایی به سمت پایین به شکل جاذبه ای صورت می گیرد)

علل ایجاد صدمات در موتور المو

در صورتی که از موتور المو به صورت صحیح استفاده نشود و حتی به مدت بسیار کوتاهی به شکل نادرست کار کند صدماتی به آن وارد می شود و میزان عمر سیم‌پیچ/موتور به مقدار زیادی کم می شود. اغلب اشکالات و صدمات عمده در این گونه موارد اتفاق می افتد که عبارتند از:

 •  موتورهایی که بدون داشتن محافظت حرارتی فعالیت می کنند

در صورتی که درجه حرارت سیم پیچ به علت عدم استفاده از ترمیستور (PTC) و یا وصل شدن غلط آنها به آمپلی‌فایر حساس به مقاومت آنها تشخیص داده نشود، بالارفتن ناگهانی درجه حرارت سیم‌ پیج موجب وارد شدن صدمه به سیم‌پیچی‌ها می شود و یا عمر آنها را به مقدار زیادی کم می کند. اغلب این حالت در هنگامی اتفاق می افتد که محافظت حرارتی استفاده نشده و یا به هر علتی، موتور به دلیل قفل بودن روتور و یا نبود فاز در‌ خط تغذیه خود از آغاز منع شده باشد.

زمانی که این اتفاق می افتد به راحتی می توان تشخیص داد که آیا تمام سیم‌پیچی (در هنگام قفل بودن روتور) یا ۱/۳ کویل‌های سیم پیچی (در زمان کمبود فاز در اتصال مثلث) یا ۲/۳ کویل سیم‌پیچی‌ها (در هنگام فقدان فاز در اتصال ستاره) به صورت یکسان سوخته و یا بیش از اندازه گرم شده‌اند.

در نهایت سیم لعاب‌دار یا عایق می‌تواند دچار صدمه شود و اتصال کوتاه مکانی به وجود می آید. البته این اتصال کوتا‌ه اغلب ایجاد نمی شود و در هنگام استفاده ناصحیح از آن قابل مشاهده می باشد زیرا در حال حاضر مواد عایق مطمئن می‌توانند شرایط غیرمعمول را تحمل نمایند ولی عمر مفید آنها به مقدار زیادی کم می شود. به این علت، عایق صدمه دیده اغلب پس از مدت زیادی موجب اتصال کوتاه می شوند..

 • بکارگیری اشتباه از رله محافظت موتور (ترمیستور‌ها) (PTC)

استفاده کردن از یک آمپلی‌ فایر مطلوب میان رله محافظت موتور (PTC) و سوئیچ اصلی راه دور لازم می باشد. زمانی که مقاومت رله محافظت موتور (PTC) به علت افزایش دما بیشتر می شود، توان به وسیله سویچ راه‌‌دور کنترل شده توسط آمپلی‌فایر قطع می شود. در صورتی که این اتفاق رخ دهد، کابین باید با یک وسیله مطلوب هیدرولیکی و بدون بکارگیری موتور به سطح پایین تری بیاید(سیستم نجات اضطراری). در حقیقت در صورتی که از موتور بخواهیم که کابین را به سطح بالاتری منتقل کند، ممکن است در همان شرایط اضافه بار که محافظت را فعال کرده است ، دمای سیم پیچی از حداکثر مجاز بیشتر شود. لازم به ذکر است بیشترین مقدار ولتاژ در رله محافظت موتور نباید از ۲.۵ ولت افزایش یابد. در صورتی که مقدار ولتاژ بیشتری به رله محافظت موتور داده شود احتمال دارد بسوزند و به سیم پیچی صدمه وارد شود. سوختن رله محافظت موتور حتما هنگامی اتفاق می افتد که رله محافظت موتور بدون وجود یک آمپلی‌فایر مطلوب به صورت مستقیم به خط کمکی و سوئیج راه‌‌دور متصل شود.

 •  روغن/سیال هیدرولیک

آسیب های اساسی میتواند به دلیل وجود آب، ذرات فلز و یا مواد شمیایی ویژه ای که واکنش شدید دارند در روغن/سیال هیدرولیک که موتور در آن مستغرق می باشد اتفاق افتد. لازم به ذکر است در این هنگام امکان دارد مواد عایق، صدمه دیده و اتصال کوتاه اتفاق بیفتد.

 • موتور مستغرق چیست؟
 • موتور غرق روغن در چه مواردی کاربرد دارد؟
 • چرا از موتور مستغرق در آسانسور بکار گرفته می شود؟

موتور غرق روغن چیست؟

موتورهای مستغرق یا غوطه ور در روغن sb در آسانسورهای هيدروليک و يا در بالابرهایی که احتیاج می باشد صدای خارج شده از پاوريونيت کم باشد کاربرد دارند. موتورهای مستغرق با پمپ های اسکرو کوپل شده و داخل محفظه زير روغن قرار می گيرند.

موتورهای غرق روغن در چندین نوع موجود می باشند. موتور مستغرق تک فاز تا توان ۲٫۹ کيلووات يا ۴ اسب در بازار وجود دارد. همچنین این موتورها در نوع سه فاز دارای محدوديت توان نمی باشند و اغلب توان های رایج تا ۴۰ کيلووات موجود است.

مزایای بکارگیری موتورهای غوطه ور در روغن برای آسانسورها

 • منعطف بودن در انتخاب آرایش و ساختار سیستم
 • توانایی فعالیت با سیالات سازگار با محیط زیست
 • دارای استاندارد بالا در اطمینان پذیری 
 • هزینه مناسب و زمان نصب کمتر
 • برخورداری از ایمنی
 • مقرون به صرفه بودن در کاربری، عملیات و نگهداری (جابجایی به سمت پایین همواره به صورت جاذبه ای صورت می گیرد).